ASUS Rog 2080 Ti Görücüye Sonunda Çıktı !

Okuma Süresi 1 dakika ;

ASUS ROG MATRIX markası ASUS ROG MATRIX 2080Tİ  ile birkez daha gün yüzüne çıktı. ROG MATRIX, ASUS için ikonik bir marka, ASUS‘un Infinity Loop soğutma ile piyasadaki en devrimsel soğutma tasarımlarından birini yaparak bu formda geri dönüşünü görmek harika. Infinity Loop, temel olarak grafik kartı fanları altında bulunan radyatör sistemli hepsi bir arada (AIO) kapalı devre soğutma sistemidir. ASUS, Infinity Loop soğutma çözümünün rakip satıcıları 120 mm hibrit soğutma tasarımlarını yendiğini ve hatta 240 mm radyatör içeren modellerle rekabet ettiğini iddia ediyor.

ASUS ROG MATRIX Aura Sync yazılımı tarafından desteklenen  RGB LED aydınlatmaya sahip metalik bir karbon fiber tarzı arka plakaya sahip . Infinity Loop soğutucu, üç Axial-Tech fanına, 0db teknolojisine ve bir 240mm bir 120mm radyatöre sahiptir. ROG MATRIX 55 derecenin altında çalışırken optimum sessizlik performansı için fanları pasif çalıştırır.

ASUS ROG MATRIX, NVIDIA’nın standart 2080Ti FE(1750 MHz) modeline nazaran 1815 MHz hız aşırtmalı olarak fabrikadan çıkıyor ve bu ROG MATRIX’i en hızlı 2080Ti modellerinden biri yapıyor.

ROG MATRIX 2 adet Display port 1.4, 1 adet HDMI 2.0 portuna ve bir adet USB Type-C çıkışına sahip. Güç gereksinimi olarak 2 adet 8 pin güç girişine sahip ROG MATRIX 300 W TDP değerine sahiptir.

ASUS, Henüz ROG MATRIX 2080Ti için bir fiyat belirtmedi, ancak özel Infinity Loop teknolojisini kullandığı için ucuz olması beklenmiyor. ROG MATRIX 2080Ti’ın pazara girişi bu ay sonlarında olması bekleniyor.