AMD Radeon RX 5700

AMD, Computex 2019’da yep yeni teknolojilerini duyurdu ve bunların arasında en çok dikkat çeken yeni ekran kartı AMD Radeon RX 5700 oldu.

AMD, Computex 2019 etkinliği sırasında PC oyunculuğu, konsol ve bulut’un önümüzdeki yıllar içerisinde gelişimini ve değişikliğini göz önüne alınarak tasarlanan yepyeni temel oyun mimarisi RDNA ve AMD Radeon RX 5700 hakkında kullanıcılara bilgiler sundu.

AMD’nin sunduğu bilgilere göre yepyeni bir bilgi-işlem ünitesi tasarımıyla RDNA, önceki nesillerde kullanılan Graphics Core Next (GCN) mimarisine nazaran daha küçük bir boyutta, net bir şekilde görülebilen daha fazla performansın yanı sıra güç ve bellek verimliliği sunacak.

Bu yeni mimari, GCN’e kıyasla 1,25 kata kadar daha yüksek clock başına performansı ile 1.5 kata kadar daha yüksek watt başına performans sağlayarak, daha düşük güç ve azaltılmış gecikmede daha iyi bir oyun performansı sunulması bekleniyor. RDNA, yüksel hızlı GDDR6 bellek ve PCle 4.0 arayüzüne destek sunan yepyeni grafik kartlarına güç katacak.

AMD Radeon RX 5000 serisi ekran kartlarının Temmuz 2019’da piyasada olması beklenmekte. Ekran kartları hakkında daha fazla bilgi 10 Haziran 2019 Türkiye saati ile 13:00’da düzenlenecek olan AMD E3 canlı yayınında paylaşılacak.

Ana Sayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…

Youtube Kanalımıza Göz Atmak İçin Tıklayınız…