OYUNLARDA PERFORMANS ARTIŞI SAĞLANDI

Radeon Technologies Group mühendisleri son aylarını AMD grafik hızlandırıcılarına yenilenmiş program paketleri hazırlamakla geçirdiler. Adrenalin Edition 2017 Aralık ayında çıkan ilk versiyonundan beri AMD optimizasyon iyileştirmeleriyle cihazlarının performansını hatrı sayılır düzeyde geliştirmeyi başardı.  Radeon Software Adrenalin 2019 Edition adı altında gelen yeni paketin bazı sonuçları resmi olarak açıklandı.

AMD Radeon Software Adrenalin 2019 Edition performansıPopüler oyunlarla yapılmış bu sonuçlara göre Radeon RX Vega 64‘ün ortalama kare hızı  %7 artmış durumda. Radeon RX 580‘da ise bu oran %15 ve üstüne çıkmakta.

Geliştiriciler yeni Radeon Software Adrenalin 2019 Edition ile grafik işlemcilerinin ayarlar arayüzüne yoğunlaşmış durumda. AMD Radeon Software’in önceki versiyonunda olmayan fakat kullanıcılar tarafından talep edilen bazı özellikler, yine kullanıcılar arasında yapılan oylamalar neticesinde yazılıma eklenmiş durumda. Ayar yapmaktan anlamayan oyuncular için ise yenilenmiş sürücüler optimizasyonu otomatik olarak gerçekleştirmeke.

 

AMD Radeon Software Adrenalin 2019 Edition Game Advisor

OPTİMİZASYON YAZILIMINDAN DAHA FAZLASI

Radeon Settings fonksiyonları sisteminizin gücüne göre küresel ayarları dikkate alarak kullanıcıya tavsiyeler veriyor. Örnek olarak, hangi oyunun nasıl bir ayar veya yükseltme istediğini ve sisteminizdeki hangi parçaların, hangi diğer parçalarla değişmesi gerektiği tavsiyesini Game Advisor özelliği üzerinden vermekte. Tabi ki bu tavsiyeler AMD üretimi ürünler üzerine olmakta.

Yazılım, enerji tüketimi tasarufu (Chill), hız aşırtma, fan hızı, GPU hızı düşürme ve bunun gibi birçok yararlı içeriği bünyesinde bulundurmakta. Ayrıca bu ayarları AMD Link yazılımı üzerinden WattMan özelliğini kullanarak Android ve IOS mobil telefonlarla kontrol etmek mümkün. Fakat en göze çarpan özelliği ise bilgisayardaki oyunları yine akıllı telefonlar ve tabletler üzerinden oynama imkanı vermesi oldu. Ayrıca Radeon kablosuz VR maskelerini de resmi olarak desteklemeye başladı.

Bu ek olarak Radeon Software Adrenalin 2019 Edition paketine ReLive adlı oyun yayın ve kayıt programı da dahil olmuş durumda.

 

AMD Radeon Software Adrenalin 2019 Edition

100 ÜZERİ AAA OYUNU DESTEKLİYOR

Sonuç olarak AMD Radeon Software Adrenalin 2019 Edition versiyonu bir çok yeniliği tek bir paket halinde sunarak kullanıcıların sistemlerini %100 kapasite ile kullanmaları için yardımcı olmakta. Ayrıca oyunlarda getirdiği performans artışları ve oyunları telefon ve tabletlerde oynama imkanı vererek AMD kullanıcılarını hayli mutlu edecek. Şuan yazılım 100 üzeri AAA oyunu desteklemekte. AMD firması 2015 Catalyst Omega ile başlasyıp, Radeon Software Crimson Edition ve ReLive Edition devam eden serüveninde, AMD Radeon Software Adrenalin 2019 Edition ile çok sağlam bir adım atmış bulunuyor.

Ana Sayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…
Youtube Kanalımıza Gitmek İçin Tıklayınız…