Fallout 76

BETHESDA FALLOUT 76 BAŞARISIZLIĞI İÇİN ÖZÜR DİLEDİ VE MEMNUN OLMAYAN KULLANICILARA FALLOUT CLASSIC COLLECTION HEDİYE EDİYOR

Fallout Classics CollectionBethesda firması Fallout 76 ’nın başarısızlığının ardından özür dilemeye devam ediyor. Ne kadar istekli olmasalarda, firma hayal kırıklığına uğramış oyuncuların, Fallout 76‘a verdikleri ücretleri telafi etmek için tazminat niteliğinde küçük bir hediye yapmaya karar verdi.

Bu sebeple Bethesda 2018 yılında oyuna giriş yapmış bütün oyuncularına Fallout 1, Fallout 2 ve Fallout Tactics içeren Fallout Classics Collection adlı paketi hediye etme sözü verdi. Fallout Classics Collection hediyesi masaüstü bilgisayarı kullanıcılarını olduğu gibi, konsol kullanıcılarına kapsayacak. Bethesda hediyesinin 2019 yılı Ocak ayında kullanıcılara verilmesi bekleniyor.

FALLOUT 76 NEDEN BEĞENİLMEDİ?

Fallout serisinin sağlam hayranları yeni Fallout 76’dan neredeyse oyundan nefret etme noktasina gelmişlerdi. Henüz beta aşamasında oyunu oynanmaz hale getiren bir çok sorunla karşılaşıldı. Oyun çıktığında ise bu sorunlar devam ediyordu. Fallout‘un tüm geçmiş oyunları RPG tarzındaydı ve oyuncuların seçim yapmasına ve bu seçimlerin sonuçlarıyla değişik senaryolarla oynanmasına imkan veriliyordu. Oyuncular tam bu noktada Fallout 76’da NPC olmayışı, bunun sonucunda etkileşim, seçim ve buna istinaden gelişen sonuçların da olmamasına büyük tepkiler gösterdiler. Ayrıca Fallout 76’da belirgin bir ana konu olmayışı, kötü grafikler, eski bir oyun motoru kullanması, çok kötü bir PVP’ye (Player versus Player / Oyuncuya karşı oyuncu ) sahip olması ve oyunda çok fazla bug bulunması 60 dolar çıkış fiyatlı AAA oyunu Fallout‘un hayal kırıklığı olmasına sebep oldu.

Fallout 76

Oyuncuların beklentisi ise Fallout sersinin günümüz PVP akımının etkisinde kalıp özünden uzaklaşmak yerine, oyunun hatalarının düzeltilip, ana konunun değişik hikayeler ve küçük geliştirmelerle devam etmesi yönünde. Hediye verme kararı ise Bethesda’nın çuvalladığını kabul etmiş olduğu anlamına geliyor. Fakat Fallout Classics Collection hediyesinin Fallout 76 ile birlike Bethesda’ya karşı gelişen olumsuz tepkiyi düzeltip düzeltemeyeceği şuan için belirsiz durumda.

Ana Sayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…
Youtube Kanalımıza Gitmek İçin Tıklayınız…