Max-Q

DİZÜSTÜ BİLGİSAYARLAR İÇİN 20XX SERİSİ DUYRULDU

Las Vegas’ta gerçekleşen CES 2019 fuarının ön açılışında RTX 2060’ın yanı sıra, dizüstü bilgisayarları için Turing mimarili yeni RTX ekran kartları da duyruldu. NVIDIA başkanı Jen-Hsun Huang’ın verdiği bilgilere göre, 20 serisi mobil RTX ekran kartları ailesi GeForce RTX 2080, GeForce RTX 2070 ve GeForce RTX 2060’den oluşacak.

RTX mobil

MOBİL RTX 2060, MASAÜSTÜ GTX 1070’İ GEÇİYOR

20 serisi mobil ekran kartları neredeyse tüm özellikleriyle masaüstü akrabaları ile örtüşmekteler. Jen-Hsun Huang’ın belirttiğine göre yeni nesil mobil ekran kartları dizüstü bilgisayarların oyun performansını yeni bir seviyeye taşıyacak. Yeni RTX 2060 mobil , masaüstü GTX 1070 performansını geride bırakırken, mobil RTX 2080 ise, masaüstü GTX 1080’i geride bırakacak. Tabiyi ki yeni kartlar oyunların yanı sıra profesyonel işlemlerde de kullanıcılar için yüksek performans sunacaklar. Örnek olarak RTX 2060 mobil içeren bir dizüstü bilgisayar gerçek zamanlı 6K çözünürlükte video işleyebilme kapasitesine sahip olacak.

MAX-Q BİLGİSAYARLAR İÇİN GELİŞTİRİLDİLER

GeForce RTX 2080, GeForce RTX 2070 mobil çözümlerinin ise standart dizüstü bilgisayarlar yanında Max-Q gibi daha ince dizüstü bilgisayarlar için de gelecek. Ayrıca NVIDIA hız frekanslarının düşürerek mobil bilgisayarlar için büyük önem taşıyan güç tüketiminde de önemli bir aşama kaydetmiş durumda.

Turing mimarili RTX 20 serili ilk dizüstü bilgisayarların ise 29 Ocak’ta piyasa sunulması bekleniyor. Piyasaya çıkacak ilk mobil bilgisayarların arasında standart çözümler yanında, Max-Q modelleri de bulanacak.

Ana Sayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…
Youtube Kanalımıza Gitmek İçin Tıklayınız…