Ülkemizde de dahil olmak üzere elektrikli otomobillerin tüm dünyada yayıldığını görüyoruz. Birçok otomobil şirketi elektrikli otomobil modellerini üretirken Mazda firması, herhangi bir elektrikli otomobil modeli duyurmamıştı. Şimdi de ortaya çıkan haberlere göre , 2020 yılı için bir elektrikli otomobil hazırlığına başladı. Marka elektrikli otomobil modelini 2020 yılında duyurabilir.

Mazda elektrikli otomobil çıkaracak!

Mazda’nın elektrikli otomobillere olan bu yaklaşımın en temel sebebi, AvrupaBirliği’nin emisyon ile ilgili kararlarını daha da katılaştırması. Mazda bu durumda ya motorunu daha çevre dostu bir hale getirecek ya da direkt olarak elektrikli motora sahip otomobil üretecek.
Böyle bir durumda firmanın elektrikli otomobil üretmesi daha mümkün gibi gözüküyor. Şirketi bu otomobil modelleri için de hibrit motorlu araçlarıyla dikkat çeken üreticilerden biri olan Toyota ile iş birliği yapacak. Bu iş birliği ile üretilen otomobiller Mazda mimarisi üzerine inşa edilecek.
Ayrıca Mazda’nın 2020 yılında üreteceği bu elektrikli otomobilin yanı sıra ilerleyen yıllarda hibrit otomobil modeli çıkarması da beklentiler arasında yer alıyor.